News | Trans Atlas

Так чим же відрізняється вантажна навігація від звичайної?

Уся відмінність в спеціалізації!

Вантажний навігатор зроблений і «заточений» під потреби водіїв і власників вантажівок.

А що потрібно знати далекобійникові?

Не мало: де найближчі заправки і зупинки для вантажівок, закусочні, спеціальні майстерні, місця для зважування. На перехресті навігатор підкаже потрібну смугу, а якщо ви засиділися за кермом довше, ніж передбачалося, вам нагадають про відпочинок. І це далеко не все.

Отже, даний прилад повинен приймати і обробляти таку інформацію:

 • Габарити транспорту.
 • Гранично допустиме навантаження на вісь.
 • Режим поїздки.
 • Вагу і характерні особливості вантажу.
 • Належність вантажу до того, чи іншого класу небезпеки.
 • Вантажопідйомність і місткість кузова.

Після введення всіх перерахованих вище параметрів система навігатора повинна визначити найзручніший маршрут.

Важливий момент! Щоб прилад відмінно справлявся зі своїм завданням необхідно завчасно завантажувати в нього карти! Незважаючи на те, що такі прилади купуються з уже завантаженими в них картами, деякі місця , дороги можуть бути не доступні в навігаторі. Тому краще перевірити ще раз це заздалегідь.

Вимоги, яким повинен відповідати навігатор

Для зручності пересування великовантажних автомобілів по Україні  та по Європі, навігаційна система повинна повністю відповідати таким вимогам:

 • Екран повинен бути великим.
 • Розмір дисплея повинен бути на рівні 7.
 • Інноваційні моделі. Нові більш вдосконалені навігатори набагато краще оснащені різними додатковими функціями для підвищення рівня комфорту пересувань.
 • Функція ALG (ActiveLaneGuidance) відповідає сучасним вимогам оповіщення водія. Така функція робить можливим своєчасне оповіщення водія про доступну смузі руху на багаторівневої трасі. Якщо ж попереду маршруту буде поворот, або перехрестя, екран на приладі розділяється на дві частини і вказує водію потрібну смугу руху.
 • Можливість підключення камери заднього виду.
 • Навігатор повинен бути укомплектований необхідним входом для такої камери.
 • Саму ж камеру необхідно придбати окремо.
 • У якісному навігаторі повинна бути можливість задавати приладу відразу декілька пунктів призначення і автоматичне визначення самого зручного та швидкого шляху.
 • Надійний навігатор повинен бути оснащений FM-приймачем, який буде відслідковувати трафік і попереджати про пробки на дорозі, а також про ремонтні заходи на трасі. Такі додаткові відомості про майбутні труднощі на шляху прилад повинен показувати на дисплеї після одного тільки дотику.
 • Функція постійного оновлення карт повинна здійснюватися за замовчуванням 1-2 рази на півроку, до того ж безкоштовно. Для цього важливо тільки забезпечити доступ навігатора до мережі.

Додаткові дані

 • Навігатор, який відповідає всім вимогам повинен повідомляти водієві про попутні на шляху вантажоперевезення: готелі, заправки, станції техобслуговування, паркінги, зупинки для великих вантажівок, зони з доступом в інтернет. У навігаторі має бути присутня функція автоматичного запису про час проведений в дорозі, пройдену відстань, про кількість виробленого палива.
 • Також, такий розумний помічник фіксує час проведений в дорозі і попереджає про можливе перевантаження організму. А з урахуванням того, що навігатор вказує паркінги і готелі, можна уникнути перевтоми, зупинившись в найближчому місці відпочинку.
 • Прилад повинен інформувати про те, якої якості майбутнє дорожнє полотно, якщо попереду мости, то якої вони висоти і протяжності, а також своєчасно інформувати про погіршення погодних умов.
 • Професійний і інноваційний навігатор буде інформувати навіть про такі перешкоди як низько опущені над дорогою гілки дерев і погіршення якості дорожнього полотна.

Популярними навігаторами, які підходять для вантажівок вважаються: Модель IGO Primo (з модельного ряду Навітел). Garmindezl 770 LMT (з модельного ряду Гармін). iGOPrimo 9.6 (з модельного ряду IGo). Prology iMap-7250Tab (з модельного ряду Prology). Globalsat GV-370 (з модельного ряду GlobalSAT).

Підведемо підсумок

Спеціалізований вантажний навігатор - річ, безсумнівно, корисна. І все ж частіше перевага віддається звичайним, з необхідними завантаженими картами і програмами. Просто тому, що це дешевше. У будь-якому випадку, тепер ви знаєте, як вибрати і вантажний, і звичайний навігатор. Знаєте в чому різниця, тому вибір тільки за вами!

Порада від водія-міжнародника з 10 річним стажем компанії ПП «Транс-Атлас»

Олександра Крижановського:


Одним з найважливіших помічників та навігаторів для водія-міжнародника є карта. Дуже важливо правильно їх читати, розуміти всі позначення, а також знати географію. Такі карти водії можуть придбати в кожній країні на заправках або в інформаційних центрах. У будь-якому випадку, карта завжди підстрахує у непередбачуваних випадках.
Звичайно, у сучасних міжнародних вантажоперевезеннях дуже зручно і швидко користуватися й GPS. У багатьох випадках, як показує практика, більшість водіїв вантажівок вибирають самі звичайні навігатори. Адже в них можна встановити спеціальну програму - вантажні карти для навігатора, і зі звичайних вони в мить стають спеціалізованими. Та слід пам’ятати, що 100% коректних програм не існує. А GPS навігатори можуть ламатися. Тому вміти читати друковані карти водіям-далекобійникам потрібно обов’язково!

Також, зазначимо, що вантажні автомобілі компанії ПП «Транс-Атлас» обладнані GPS навігаторами, що дає змогу конролювати місцезнаходження вантажу протягом усього маршруту.

 

 

Сервіси

Оперативні і координаційні послуги при перевезені вантажів

Послуги по ремонту і обслуговуванню автомобілів

Ми пропонуємо перевезення вантажів ADR, FRC

Купуйте автомобілі і запчастини, чи залишайте власні повідомлення

Коротко про нас

Наша компанія ПП "Транс- Атлас" вже більше 10 років працює на ринку транспортних послуг країн Європи та СНД і є одним з лідерів серед компаній Західної України в області автомобільних міжнародних вантажних перевезень. За час свого існування Компанія значно розширила існуючий парк вантажних автомобілів, примножила кількість партнерів, напрацювала значний досвід у сфері вантажних перевезень і зарекомендувала себе, як підприємство, яке може надавати щодня велика кількість автомобілів під завантаження в різних напрямках.