News | Trans Atlas

Складно переоцінити значимість лікарських препаратів для великої кількості людей. І для звичайного покупця немає нічого складного в тому, щоб зайти в найближчу аптеку і придбати необхідний засіб. Зовсім по-іншому складається процес для самих аптек і фармацевтичних компаній, оскільки продаж є тільки однією зі складових цілого ряду найважливіших етапів доставки ліків до покупців.

Яких правил слід дотримуватися під час перевезення медикаментів

Не секрет, що ліки на полицях аптек є не лише вітчизняного, а й іноземного виробництва. Міжнародні перевезення медикаментів мають ряд складнощів, жорстких вимог і обмежень.

 1. Перевізники і методи транспортування

Міжнародне перевезення фармацевтичної продукції вважається складнішим за негабаритні і навіть швидкопсувні товари. Тут важливо дотримуватися особливих умов транспортування, а також строго дотримуватися законодавчих норм. У зв'язку з цим у клієнтів виникають певні складності в пошуку перевізника. Оптимальним рішенням буде співпраця з великою транспортною компанією, яка запропонує широкий перелік послуг та спеціальні машини для забезпечення належної доставки лікарських препаратів з-за кордону. Важливо, щоб міжнародне вантажоперевезення здійснювалася відповідно до чинного законодавства України та країн Євросоюзу, а також між сторонами був підписаний правильний договір.

2. Транспорт для перевезення медикаментів

При міжнародних перевезеннях медичних препаратів ряд лікарських засобів потребують дотримання певних умов зберігання при їх транспортуванні. Порушення цих умов призведе до псування самого товару, а тому може завдати серйозної фінансової шкоди постачальнику та виробнику імпортованих ліків. Оскільки, згідно з договором, перевізник також може нести відповідальність за збереження вантажу, він зобов'язаний чітко дотримуватися всіх встановлених правил. Перевезення лікарських засобів для медичного застосування, в основному, здійснюється рефрижераторами. Сама марка або модель не має великого значення. Тут головне, щоб рефрижераторне обладнання підтримувало задану температуру і контролювало основні робочі параметри. Ключовим елементом рефрижераторної установки вважається термограф.

Залежно від обсягів вантажоперевезень підбираються машини з відповідною вантажопідйомністю. Деякі автомобілі для перевезення медикаментів мають здатність перевозити до 2-3 тонн вантажу. Є й такі, які розраховані на 10-15 тонн. Крім рефрижераторних машин, в доставці лікарських препаратів беруть активну участь ізотермічні фургони. Ізотермічний фургон є міцною і герметичною конструкцією з функцією контролю доступу до внутрішнього простору. Спеціальні установки дозволяють підтримувати всередині задану температуру протягом необхідного часу. Щоб захистити медикаменти від будь-яких зовнішніх впливів під час перевезення, фургон обшивається високоміцним пластиком, металевими листами і ламінованої фанерою. Незалежно від типу автотранспорту, для перевезення медикаментів усі машини обов'язково оснащуються карантинною зоною. Це спеціальний кузовний відсік, обмежений від решти простору і промаркований. Його використовують при необхідності доставки ліків з пошкодженою упаковкою.

 3. Особливості температурного режиму

Для забезпечення належної доставки медикаментозних препаратів до кінцевих точок потрібно строго дотримуватися встановлених температурних рекомендацій. Саме тим і складне перевезення медикаментів. Будь-яке порушення потенційно призводить до псування дорогої продукції. Якщо ліки транспортуються з порушенням умов доставки і зберігання, їх вживання потенційно дуже небезпечне для здоров'я і навіть життя людини. Тому професійний перевізник розуміє, яка відповідальність лежить на ньому і повинен страхувати свою відповідальність перед власником такого вантажу(CMR страхування).

Свої вимоги до перевезення ліків повинна пред'являти сама фармацевтика. Діючі правила говорять про те, що кожен виробник лікарських препаратів зобов'язаний вказувати вимоги і умови щодо зберігання медикаментів на упаковці. А вимоги по перевезенню аналогічні умовам зберігання! Це викликає додаткові складності для перевізників, оскільки вони не можуть перевозити продукцію з різними вимогами в одному рефрижераторному або ізотермічному фургоні. Для цього потрібно налагодити грамотну логістику і організувати вантажоперевезення так, щоб не транспортувати напівпорожні машини. Фахові транспортні компанії здатні розподіляти вантаж, в залежності від пред'явлених виробниками вимог щодо забезпечення температурного режиму. Це дозволяє якісно і у відповідності з усіма нормами доставляти споживачам медикаменти.

4. Основні правила перевезення

Щоб медикаменти були доставлені в цілісності і в повністю придатному до реалізації і споживання стані, слід дотримуватися кількох ключових правил.

 

  • Захист. Перевізник зобов'язаний забезпечити належний рівень захисту транспортованих медикаментів від механічних ударів, атмосферних впливів, забруднень тощо. З особливою увагою слід ставитися до таблетованих лікарських препаратів, які упаковуються в паперові блістери. Якщо на них потрапляє волога, псується не тільки товарний вигляд, а й змінюються фармакологічні властивості. Через це фургони і машини, що використовуються при перевезенні, повинні бути герметичними і проходити ретельну санітарну обробку перед завантаженням кожної наступної партії ліків.
  • Супровід. Якщо транспортуються медикаменти сильнодіючої, імунобіологічної і наркотичної групи, крім самого водія, вантаж повинна супроводжувати уповноважена людина. У певних випадках до вантажоперевезень залучаються представники охоронних служб і компаній, що займаються питаннями забезпечення безпеки. Перед транспортуванням такі категорії вантажів підлягають обов'язковому опломбування фургона.
  • Різні властивості. Якщо лікарські препарати розрізняються за фізичними, хімічними властивостями, а також мають різні агрегатні стани, перевозити їх разом на одному автомобілі категорично заборонено. Препарати у вигляді таблеток, суспензій і ампул перевозяться на різних машинах.
  • Укладання товару. Всю тару з медикаментами слід розташовувати гранично щільно, щоб між ними не залишалося порожнеч і проміжків. Уважно вивчається маркування кожної тари, оскільки вона може відрізнятися за ступенем крихкості. Найбільш крихкий товар розміщується зверху інших коробок, але на ділянках, максимально захищених від можливого падіння.
  • Препарати з сильним запахом. Деякі медикаментозні засоби відрізняються інтенсивним запахом, в зв'язку з чим перевозити їх поза герметичною окремою упаковкою не можна.

Не варто забувати ще й про те, що лікарські засоби випускаються урізному вигляді. Залежно від цього застосовуються спеціальні правила транспортування автомобілями. Тут варто виділити 3 основні категорії:

  • Сировина рослинного походження. Її транспортування здійснюється у консервованому або сухому вигляді. Щоб упакувати лікарські висушені рослини, застосовуються спеціальні фанерні або дерев'яні ящики, мішки з тканини або дерев'яні бочки. Якщо це консервовані види сировини, тоді потрібно використовувати металеві ємності і герметичні бочки;
  • Рідини, що характеризуються здатністю легко запалюватися. До них відносять різні види спиртів, ефірів та лікарських препаратів, виготовлених на їх основі. Упаковуються вони так, щоб стінки ящиків були вище закритих ємкостей з легкозаймистими медикаментами мінімум на 5 сантиметрів;
  • Рідкі ліки. Їх перевозять у скляній тарі всередині ящиків, де для кожної окремої ємності передбачена жорстка фіксація. Якщо потрібно, вільний простір між ємкостями заповнюють пакувальними м'якими матеріалами. До окремих груп та категорій медикаментів фармацевтичні компанії можуть висувати додаткові і ще більш жорсткі вимоги.

5. Питання митного оформлення

При міжнародному перевезенні медикаментів вантаж потрібно обов'язково оформити на митниці. Митне оформлення у цьому питанні досить жорстке, оскільки медикаментозні засоби входять в так звану групу ризику. Регулярно через державні кордони робляться спроби провезти наркотичні та інші заборонені препарати під виглядом звичайних і нешкідливих ліків, таблетованих вітамінів та ін. В Україні діє закон про обов'язкову сертифікацію всіх лікарських препаратів, які поступають на полиці аптек. Якщо ліки не пройдуть цю процедуру і не отримають дозвільний сертифікат, їх продаж на території України буде нелегальним. Процедура сертифікації займає досить багато часу і є складним процесом.

Митне оформлення здійснюється на підставі загальних правил. А тому спочатку медикаментозний ввезений вантаж потрібно задекларувати, подати необхідні документи на митний пункт, підтвердити походження фармакологічної продукції і в результаті отримати допуск на в'їзд в Україну.

Якщо в рамках митного оформлення виникають якісь складнощі, то їх вирішенням цієї проблеми є переміщення вантажу в спеціальні склади для тимчасового зберігання. Вони також оснащуються необхідним обладнанням для підтримки необхідної температури, рівня вологості повітря і ін.

Оформлення не супроводжуватиметься ніякими проблемами тільки в тому випадку, якщо перевізник правильно підготує документи відповідно до актуальних вимог і чинного законодавства. Спроба провезти заборонені лікарські засоби або уникнути сплати державного мита загрожує притягненням до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Якщо здійснюється міжнародне перевезення медикаментів, то слід передбачити обов'язкове підписання договору з урахуванням забезпечення страхування вантажу транспортною компанією. Також перевізник зобов'язаний надати повний пакет документів для міжнародного перевезення вантажу.Тобто так перевізник візьме на себе відповідальність за збереження лікарських препаратів.

Будьте уважними з тими компаніями, які не хочуть страхувати вантаж і забезпечувати вас будь-якими гарантіями. Це говорить про низький рівень професіоналізму перевізника, співпраця з яким може привести до цілого ряду проблем.

Сервіси

Оперативні і координаційні послуги при перевезені вантажів

Послуги по ремонту і обслуговуванню автомобілів

Ми пропонуємо перевезення вантажів ADR, FRC

Купуйте автомобілі і запчастини, чи залишайте власні повідомлення

Коротко про нас

Наша компанія ПП "Транс- Атлас" вже більше 10 років працює на ринку транспортних послуг країн Європи та СНД і є одним з лідерів серед компаній Західної України в області автомобільних міжнародних вантажних перевезень. За час свого існування Компанія значно розширила існуючий парк вантажних автомобілів, примножила кількість партнерів, напрацювала значний досвід у сфері вантажних перевезень і зарекомендувала себе, як підприємство, яке може надавати щодня велика кількість автомобілів під завантаження в різних напрямках.