News | Trans Atlas

Від початку жовтня 2021 року в Україні запрацювала нова система, яка автоматично зважує вантажівки одразу під час руху.

 

Система фіксує перенавантаження автомобіля та отримані дані за мить опиняються в центрі обробки. Інспектори перевіряють дані, накладають електронний підпис і постанова надсилається порушнику - власнику транспорту, належному користувачеві або керівнику організації, що володіє транспортом.

 

"В покриття автомобільних доріг вмонтовані датчики. Зважує кожну вісь - може зрозуміти, на яку частину зміщення вантажу", - пояснює керівник відділу інтелектуальних транспортних систем "Укравтодору" Андрій Вознюк.

 

Тепер вияснимо, як нараховуються штрафи за перевантаження автомобілів. Отож, т.в.о. голови "Укртрансбезпеки" Микита Лагун пояснює, що розмір штрафу формується на основі відсотків. Починають штрафувати від 5 відсотків (іде градація 5-10, 10-20 відсотків), от саме від нього і формується сума штрафу. У фінансовому вимірі це від 8,5 тис. грн і аж до 51 тис. грн. Цікавим моментом є те, що при порушенні одразу декількох норм, штрафи не сумуються, а інспектор виносить постанову за порушення, яке є найбільшим.

Якщо водії вантажівок намагатимуться об'їжджати давачі ваги та габаритів узбіччям - камера це фіксуватиме і на них теж чекає штраф - 51 тисяча гривень - за ухиляння від зважування.

В центрі обробки правопорушень рекомендують сплачувати штрафи одразу, і наголошують, що якщо акт дійде до виконавчої служби - порушнику доведеться сплатити 102 тисячі гривень.

Варто зауважити ще одне важливе впровадження, а саме те, що відтепер вантажовідправник теж несе відповідальність за перегрузи, раніше ж весь штраф був на перевізнику.

 

 

Сервіси

Оперативні і координаційні послуги при перевезені вантажів

Послуги по ремонту і обслуговуванню автомобілів

Ми пропонуємо перевезення вантажів ADR, FRC

Купуйте автомобілі і запчастини, чи залишайте власні повідомлення

Коротко про нас

Наша компанія ПП "Транс- Атлас" вже більше 10 років працює на ринку транспортних послуг країн Європи та СНД і є одним з лідерів серед компаній Західної України в області автомобільних міжнародних вантажних перевезень. За час свого існування Компанія значно розширила існуючий парк вантажних автомобілів, примножила кількість партнерів, напрацювала значний досвід у сфері вантажних перевезень і зарекомендувала себе, як підприємство, яке може надавати щодня велика кількість автомобілів під завантаження в різних напрямках.