Заявки

Більшість вантажної техніки розраховане на перевезення вантажів з шириною до 2,45 довгою до 13,6, висотою до 3,1 м, і вагою до 24 тонн. Вантажі перевищують дані розміри називаються негабаритними. Перевезення негабаритних вантажів вимагає спеціальної техніки а також отримання погоджень на перевезення негабаритного вантажу по всьому маршруту слідування. Для таких перевезень, як правило, ретельно вибирається маршрут, враховуючи висоту і ширину мостів і огорож, національні правила перевезення негабаритних вантажів в країнах транзиту. У деяких країнах в залежності від габаритів вантажу, що перевозиться потрібно не тільки узгодження з дорожніми службами, а й супровід автопоїздів машинами супроводу (поліція, дорожні служби і т.д.). Для перевезення негабаритних вантажів автомобільним транспортом застосовуватися спеціальні низькорамні причепи - платформи, також негабаритні вантажі часто перевозяться залізничним і морським транспортом або за допомогою, так званих мультимодальних перевезень, коли в процесі перевезення використовується один або кілька видів транспорту (наприклад: автомобільний і морський, автомобільний і залізничний транспорт).

Негабаритним вважаються вантажі, якщо разом з транспортним засобом, один з габаритів перевищує:

- Ширину 2,65 м. *
- Висоту від поверхні дороги - 4 м. *
- Довжину 22 м. *
- Вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як 2 м.

                                         ПРАВИЛА перевезення негабаритних і важковагових вантажів

Дозвіл на перевезення є достатньою умовою для транспортування негабаритного або великовагового вантажу, якщо його габарити, відповідають таким параметрам: висота 4-4.5 м, ширина 2.65-3.5 м, маса разом з транспортним засобом 38-40 т.
При ширині понад 3,5 м або довжині автопоїзда більше 24 м необхідно супровід автомобілями прикриття, які мають дозволи на супровід негабаритного транспортного засобу та їх составів і обладнані проблисковими маячками оранжевого кольору.
Супровід патрульними автомобілями Державтоінспекції обов'язково в тому випадку, коли ширина великогабаритного транспортного засобу перевищує 3.75 м або довжина перевищує 30 м, а також в тому випадку, коли автопоїзд частково виїжджає на смугу зустрічного руху. На патрульних автомобілях Державтоінспекції під час супроводу повинні бути постійно включені проблискові маячки синього кольору та фари ближнього світла.
Проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів повинен здійснюватися в період найменшої інтенсивності руху. У світлий час доби їх проїзд здійснюється з постійно включеними фарами ближнього світла і проблисковим маячком оранжевого кольору.
У дозволі може бути обмежена максимальна швидкість руху великогабаритного та великовагового транспортного засобу на всьому маршруті або на окремих його ділянках залежно від дорожніх умов, габаритів, маси і особливостей вантажу, що перевозиться. Рух з негабаритним вантажем по великих містах здійснюється тільки вночі. Невеликі населені пункти проходять днем, по можливості їх намагаються об'їхати або ж рухатися по околицях.

З огляду на особливості вантажів, що перевозяться, водій повинен мати:
- Спеціальний дозвіл на перевезення негабаритного вантажу;
- шляховий лист;
- Товарно-транспортна накладна (ТТН) на вантаж, що перевозиться. Зазвичай ТТН виписується в 4-х примірниках.

1. Перевезення негабаритних вантажів при автоперевезеннях проводиться на підставі загальних правил "дорожнього руху" та спеціальних правил перевезення великовагових і небезпечних вантажів.

2. Перевезення негабаритних вантажів і рух транспортного засобу, габаритні параметри якого з вантажем або без нього перевищують по ширині 2,55 м (2,6 м - для рефрижераторів і ізотермічних кузовів), по висоті 4 м від поверхні проїжджої частини, по довжині ( включаючи один причіп) 20 м, або рух транспортного засобу з вантажем, виступаючим за задню точку габариту транспортного засобу більш як на 2 м здійснюється відповідно до спеціальних правил.

3. Розподіл навантаження по осях при перевезенні негабаритних вантажів не повинно перевищувати величин, встановлених підприємством-виробником даного транспортного засобу. Перед початком і під час перевезення негабаритних вантажів водій зобов'язаний контролювати розміщення, кріплення і стан провозимого вантажу щоб уникнути його падіння і створення перешкод руху.

4. Вантаж, що виступає за габарити транспортного засобу спереду і ззаду більш ніж на 1 м або збоку більш ніж на 0,4 м від зовнішнього краю габаритного вогню, повинен бути позначений пізнавальними знаками "Великогабаритний вантаж". При перевезенні великогабаритних вантажів в темний час доби і в умовах недостатньої видимості, крім того, груд повинен бути позначений спереду - ліхтарем або световозвращателем білого кольору, ззаду - ліхтарем або световозвращателем червоного кольору.

5. Перевезення великогабаритних вантажів допустиме лише в тих випадках, коли:

а). вантаж не обмежує огляд водієві
б). вантаж не утрудняє управління і не порушує стійкості транспортного засобу
в). вантаж не закриває зовнішніх світлових приладів і світловідбивачі, реєстраційні та розпізнавальні знаки, а також не перешкоджає сприйняттю сигналів, що подаються рукою.
г). вантаж не створює шум, не порошить, не забруднює дорогу і навколишнє середовище.
6. Якщо стан під час перевезення великогабаритних вантажів не відповідає наведеним вимогам, то водій зобов'язаний вжити заходів до усунення порушень перерахованих правил, або припинити рух.

7. Перевезення негабаритних вантажів обеспечіваеть наявністю в штаті транспортної компанії досвідчених водіїв-професіоналів з великим стажем роботи, а також використанням спецтехніки для перевезення негабаритних, великовагових і небезпечних вантажів.

    Види причепів для негабаритних вантажів
- Напівпричепи-ваговози, або трали. Їх називають ще низькорамними платформами. Використовуються, перш за все, для перевезення будівельної, дорожньої, сільськогосподарської техніки, на них можна перевозити яхти і великі моторні катери. Перевагою тралів є низька навантажувальна висота, що дає можливість перевозити негабарит по висоті під мостами, в тунелях або під контактною мережею. Як правило, висота завантаження тралів не перевищує одного метра. При перевезенні особливо високої техніки використовуються напівпричепи, вантажна висота яких не перевищує шестисот міліметрів. Низькорамні платформи відрізняються максимальною вантажопідйомністю, довжиною і шириною платформи, а так же граничним кутом в'їзду.
-Бортовие Напівпричепи. Ці причепи для негабаритних вантажів відрізняються універсальністю. Сучасні виробники постійно випускають нові поліпшені модифікації бортових напівпричепів. Універсальність його пояснюється наявністю і великої платформи, і борти. Борти виготовляються зі сталі або алюмінію, вони оснащені спеціальним обладнанням, для закріплення вантажу або установки тенту. Бортові напівпричепи можна використовувати як для перевезення негабаритних вантажів, так і звичайних.

Сервіси

Оперативні і координаційні послуги при перевезені вантажів

Послуги по ремонту і обслуговуванню автомобілів

Ми пропонуємо перевезення вантажів ADR, FRC

Купуйте автомобілі і запчастини, чи залишайте власні повідомлення

Коротко про нас

Наша компанія ПП "Транс- Атлас" вже більше 10 років працює на ринку транспортних послуг країн Європи та СНД і є одним з лідерів серед компаній Західної України в області автомобільних міжнародних вантажних перевезень. За час свого існування Компанія значно розширила існуючий парк вантажних автомобілів, примножила кількість партнерів, напрацювала значний досвід у сфері вантажних перевезень і зарекомендувала себе, як підприємство, яке може надавати щодня велика кількість автомобілів під завантаження в різних напрямках.